Má smysl časté mytí vlasů? Každý den to nedělejte, kvalita vaší kštice přehnanou péčí spíše utrpí!

Ptáte se, zda dává smysl mytí vlasů každý den? Kladete si tuto otázku například proto, že nejste spokojeni s jejich kvalitou, případně z toho důvodu, že vám ve zvýšené míře padají? Rádi byste o svou kštici pečovali nejlepším možným způsobem, ale nevíte si rady? Faktem je, že krásné a zdravé vlasy nejsou žádnou samozřejmostí. A naučit se o ně starat tak, aby vypadaly skvěle a neubývalo jich více, než je s ohledem na stárnutí každého člověka nezbytně nutné, dá někdy zabrat.

Stav vašich vlasů vám nedá spát? Usilovně přemýšlíte, co jim škodí, a chcete zjistit, čím byste jim naopak co nejvíce prospěli? Jedno je téměř jisté. Metoda „pokus – omyl“ není tou nejlepší cestou, kterou se můžete vydat. Vsaďte raději na odbornou pomoc! Zpravidla se to vyplatí. Nevěříte?

Mytí vlasů každý den – styl péče, který není ideální

Žena nebo muž, mladý nebo starší člověk, hezké vlasy chce mít zřejmě každý. Je ale pravda, že péčí o přirozenou pokrývku své hlavy tráví mnohem více času spíše dámy, zatímco řada pánů to zase až tak vážně nebere. A do jisté míry je to pochopitelné. Pokud má žena nekvalitní a neupravené vlasy nebo když jich má velmi málo, případně o ně z nějakého důvodu zcela přijde, obvykle to není příliš hezký pohled. Naproti tomu u mužů se přirozená pokrývka hlavy přece jen přehnaně neřeší. A to zřejmě i proto, že mnozí z nich vypadají docela dobře i s úplně holou hlavou. Ale ruku na srdce, každý muž se na něco takového spolehnout nemůže. Starat se o to, aby byly vlasy zdravé a bohaté, tedy dává smysl bez ohledu na pohlaví.

Široce rozšířenou, avšak přinejmenším spornou praxí při péči o vlasy, je jejich každodenní mytí. Nutno říci, že to není zrovna ideální přístup. Ptáte se proč? Hned uvidíte!

Mohlo by vás to zajímat  Metod na odstranění vousů u žen je několik. Avšak žiletku raději vynechte

Příliš kosmetiky škodí

Vlasová kosmetika je bezesporu užitečná věc a asi nenajdete mnoho lidí, kteří by se bez ní úplně obešli. Alespoň ve vyspělých částech světa tomu tak nepochybně je. Jde ale o to, jakou kosmetiku, jakým způsobem a především jak často člověk používá. Příliš kosmetiky zkrátka škodí a to zejména tehdy, je-li „laciná“. A jaké typy kosmetiky jsou asi nejrizikovější? Uškodit vám může jak nadužívání nevhodných šamponů, tak i různých stylingových přípravků. Největším problémem jsou však údajně barvy.

Máte problém s kvalitou svých vlasů? Jsou hodně mastné, pomalu rostou nebo se až příliš snadno lámou? Pokud jste si mysleli, že jejich stav zlepšíte třeba právě častějším mytím, vyvedeme vás z omylu. Něco takového kýžený výsledek zpravidla nepřinese. Zdraví a kvalita vlasů totiž závisí především na stavu vlasové pokožky a ta nadměrným používáním kosmetiky trpí.

Když není na vině šampon

Nejste spokojeni s kvalitou svých vlasů? Máte dokonce pocit, že vám jich ubývá? Pokud se snažíte držet krok s módou a chcete, aby byl váš účes trendy, ale vzhledem ke stavu vaší kštice se vám to nedaří, je třeba najít řešení. Nejprve je nutné odhalit příčiny nepříznivého stavu. A faktem je, že jich může být celá řada. Jak asi tušíte, zdaleka ne vždy je na vině příliš časté používání vlasové kosmetiky. Ostatně, posuďte sami, v čem může být jádro vašeho problému ještě skryto:

  • V nevyvážené stravě chudé na vitamíny a minerály
  • V nadměrné konzumaci tabáku a alkoholu
  • V uspěchaném životním stylu – stres je zkrátka „zabiják“
  • V hormonální nerovnováze
  • V nějakém závažnějším onemocnění

Neváhejte navštívit specialistu!

Každý nemá to štěstí, aby měl hlavu plnou pevných a krásných vlasů. To je bohužel fakt. Ovšem téměř každý může udělat dost pro to, aby byl se svou kšticí co nejvíce spokojen. Ač se snažíte sebevíc, nedaří se vám přijít na to, proč nejsou vaše vlasy v pořádku? Snížili jste frekvenci jejich mytí, barvíte je co nejméně a na gely či laky jste rezignovali docela? Používáte už jen ty nejkvalitnější šampony a kondicionéry, ale výsledek za mnoho nestojí? Pak byste rozhodně měli navštívit trichologa! Odborníka, jehož specializací jsou vlasy a vlasová pokožka. Zkušený tricholog příčinu vašich potíží určitě odhalí. A nejen to! Jistě také navrhne nejlepší možné řešení.

Mohlo by vás to zajímat  Jak rychle zhubnout - mýty a fakta

 

Jak dlouho vás problémy s vlasy trápí? A už jste se zkoušeli radit s nějakým odborníkem nebo vás to zatím vůbec nenapadlo?