Jak rychle zhubnout – mýty a fakta

Zázračné metody, kdy tuk mizí před očima a pod ním se samy od sebe objevují nádherně vyrýsované svaly, bohužel nefungují. Je to ovšem  geniální způsob, jak z vás podvodníci vylákají peníze. Drastické metody, jak rychle zhubnout, jen ničí zdraví a ruinují peněženky, aniž byste získali dokonalé tělo. Existují však spolehlivá řešení nadváhy s trvalým efektem, které zvládnete i vy. Prozkoumejte seznam, jak si vypěstujete atraktivní křivky bez ohledu na věk a pohlaví už během několika měsíců.

Jak rychle zhubnout – rezignujte na limonády

První věc, kterou na vaší cestě za vysněnou postavou můžete udělat hned teď, se týká eliminace čištěných sacharidů. Náš organismus jednoduché cukry k životu samozřejmě potřebuje, ale zdaleka ne v takovém množství, v jakém se do nás dostávají v supermarketových potravinách a nápojích.

Pro začátek vašeho redukčního procesu úplně stačí, když přestanete popíjet “chemické” limonády.. Tím si osvojíte jeden z řady návyků, když je před vámi úkol, jak rychle zhubnout. Navíc je toto opatření absolutně bezpečné a má pro vás řadu zdravotních benefitů. Například přestanete vaše tělo zatěžovat zbytečnou chemií, kterou pak musí vylučovat. Místo toho bude mít čas na regeneraci tkání a lepší a kvalitnější trávení, což je pro spalování tuků klíčové.

Místo obarvených “umělohmotných” nápojů se naučte pít co nejvíce čisté vody. Voda je totiž ve skutečnosti jediné pití, které naše tělo vnímá jako tekutinu, z níž se obnovuje. Dostatek vody tak přispívá ke kvalitnímu metabolismu, který je nutné nastartovat při úsilí, jak rychle zhubnout. V zimě budou skvělé i bylinkové čaje, zvlášť, když si v létě nasušíte třeba lipový květ. Bezvadné jsou též mladé listy ostružiní. Vyvarujete se však chuťově upravovaných čajů z pytlíku tvářících se jako ovocné.

Mohlo by vás to zajímat  Permanentní make-up: cena, tipy a rady, které vám usnadní výběr

Jak rychle zhubnout – choďte víc pěšky

Druhá věc, s níž můžete začít okamžitě, pokud se ptáte, jak rychle zhubnout, je obyčejná chůze. Silně obézní jedinci asi budou mít zpočátku problém například s chůzí do schodů, ale pokud máte jen lehkou nadváhu, přestaňte používat výtah. Stoupáním krásně posílíte svalstvo nohou včetně hýždí a zlepší se vám hybnost kloubů. Stejný účinek bude mít i běžná chůze. Můžete třeba začít chodit pěšky do práce nebo z práce a o víkendech vyrážejte na turistické výlety.

Chůze je nejpřirozenější způsob pohybu a jestli vám je i těch pár kroků denně na obtíž, máte nejvyšší čas vaši nulovou kondici zlepšit. Systematický plán, jak rychle a hlavně natrvalo zhubnout, počítá s pravidelnou fyzickou  zátěží. Ovšem, je-li tělo po letech “gaučingu” v dezolátním stavu, musíte ho rozhýbat postupně. Uvidíte, že už po prvním týdnu, kdy začnete více chodit, si “pěšoura” oblíbíte. Brzy se budete se na pravidelné procházky těšit. Nebo můžete zkusit kolo či plavání. Ani jedno totiž nezatěžuje klouby. Tak s chutí do toho a nebojte se, že vám bude zima. Při chůzi se vám krásně rozproudí krev a lymfa a vy se zahřejete na těle i na duchu.

Jak rychle zhubnout – nechte si sestavit jídlo na míru

Většina lidí, kteří bojují s nadváhou, neumí své tělo správně “krmit”. Pokud tedy myslíte rozhodnutí, jak rychle zhubnout, vážně, investujte do jídla. Nechte si sestavit jídelníček na míru od profesionálů. Pokud žijete v Praze, využijte místní službu, ať vám třeba první měsíc vozí celodenní menu. Později už vám stačí třeba jen obědy do práce. Cílem je, abyste se naučili jíst pro vás vhodné potraviny.

Teď už víte, jak rychle zhubnout bez zdravotního rizika. Slibujeme, že za měsíc si na limonády už ani nevzpomenete, až půjdete lesní pěšinkou k nějaké hradní zřícenině. Svačinu v kapse si ponesete nejen chutnou, ale i zdravou a kila půjdou dolů jako po másle. Přejeme vám mnoho zdaru.

Mohlo by vás to zajímat  Perfect match: Vitamín C a pleť