Metod na odstranění vousů u žen je několik. Avšak žiletku raději vynechte

Odstranění vousů u žen je mnohem více intimnější záležitostí než v případě vousů pánských. Zatímco u mužů je vous brán jako vzor mužnosti, u žen je tomu naopak a chloupky pod nosem jsou pro ně skutečně nepříjemnou záležitostí. Žádná žena totiž nechce mít pod nosem knírek. Pokud vám jej však příroda nadělila, existuje několik možností, jak se nechtěného ochlupení zbavit. 

Žiletka nebude pro odstranění vousů u žen úplně vhodnou volbou

Možná ihned napadne žiletka. Muži ji přece také používají. Tak proč by tento způsob neměl fungovat také u něžnější části populace? Důvod je však jednoduchý a prozaický. Dámy mají citlivější a jemnější pleť. A zároveň jsou mnohem více zaměřené na detaily. Hlavně, co se obličeje týká.  

 • Žiletka kůži dokáže podráždit. 
 • Problémem může být i zarůstání chloupků.
 • Největší svízel představuje dorůstání chloupků, spojené se strništěm. To u mužů sice vypadá přitažlivě, avšak u žen je tomu přesně naopak. 

Epilační techniky jsou bolestivé, ale od nechtěného ochlupení vám pomohou

Klasické epilační technika je mnohem účinnější variantou boje proti chloupkům než žiletka. Díky odstranění chloupku i s kořínkem se však můžete těšit z obličeje bez poskvrny i několik týdnů. Ovšem má to svoji cenu. A tou je bolestivost. 

Klasické možnosti epilace

 • Pinzeta

Jedná se o jednu z nejlevnějších metod, jak se chloupků zbavit. Ale také jednu z nejbolestivějších a časově nejnáročnějších. Ovšem v případě, že máte dostatek trpělivosti, vysoký práh bolesti a jen pár chloupků, vám může dobře posloužit. 

 • Voskové pásky 

Rychlá, ale bolestivá metoda. Avšak když bolest zvládnete, budete se těšit pár týdnů z hladké tváře. Nevýhodou je, že dráždí kůži, což není v případě obličeje zrovna žádoucí vlastnost. 

 • Cukrová pasta

O trochu méně bolesti při odstraňování se postará cukrová pasta. Ovšem při její aplikaci potřebujete trochu cviku i zkušeností. Raději se svěřte s touto procedurou odborníkům. 

Mohlo by vás to zajímat  Odstranění fibromu od A do Z. O co jde a na co se připravit? 

Chcete-li dlouhodobý výsledek, který nebolí, zkuste laserovou epilaci

Nejmodernější možností, jak se zbavit nechtěného knírku i jemného ochlupení na obličeji, může být laserová epilace. Je to nejúčinnější zbraň, která dokáže růst chloupků zastavit na mnohem delší dobu než klasická epilace. A ještě k tomu bezbolestně. 

Výhody laserové epilace

 • Ošetření je rychlé a nebudete se ho díky absenci bolesti bát.
 • Pokud na začátku budete chodit pravidelně, doba návštěv se bude prodlužovat. V konečném výsledku vám postačí i jedna návštěva za rok až dva. 
 • Nemusíte se omezovat jen na obličej. Zbavit se chloupků tímto způsobem můžete i na jakékoliv jiné části těla. Nejen na nohách, zádech nebo tříslech. Pomoci dokáže třeba i při srostlém nebo velmi hustém obočí. 
 • Funguje nejen na tmavé chloupky, ale i na jemné chmýří. 

Pro laserovou epilaci zvolte kliniky plastické chirurgie či estetické medicíny 

Možná jste se už s nabídkou laserové epilace setkaly a o této metodě jste něco i dohlédavaly. Možná vás pak zarazil rozdíl v ceně u kosmetických salonů a na klinikách plastické chirurgie a medicíny. Není to však dáno tím, že jedni cenu nadsazují a druzí ne. Rozdíl dělají hlavně použité přístroje a jejich účinnost.  

 • Kliniky využívají certifikované lékařské lasery, se kterými může manipulovat jen zaměstnanec se zdravotnickým vzděláním. 
 • Lékařské lasery jsou jedny z nejúčinnějších laserů na tomto poli. 
 • Salóny mívají lasery fungující na jiných principech. Jsou levnější a také méně efektivnější. Ošetření nemívá tak dlouhodobý charakter jako v případě lékařského laseru.

Vousy mohou být i příznakem nemoci 

Zpozornět byste měly v případě, kdy vás ochlupení ani trochu netrápilo, a najednou se objevují v dosti velké míře. Nemusí se jednat jen o obličej. Zpozorněte, když se potýkáte i s nepravidelnou nebo dokonce chybějící menstruací, bolestmi hlavy nebo nečekaným přibýváním na váze. V tomto případě raději navštivte lékaře. Vaše tělo totiž může mít problémy s produkcí hormonů. 

Mohlo by vás to zajímat  Laserová epilace chloupků na břiše v Laser Clinic - 5 důvodů, proč si vybrat právě nás

Jak s chloupky na tváři či pod nosem bojujete vy?