Operace očních víček nemusí být jen estetickou záležitostí. Může sloužit i jako prevence zrakových obtíží

To, že operace očních víček dokáže mužům i ženám zajistit mladší a svěžejší vzhled, je známá věc. Málokdy se však mluví o tom, že může mít i preventivní charakter vzniku zrakových obtíží. Dokáže totiž částečně vyřešit problémy, které přináší právě zvýšená zátěž na oči, které způsobují právě věkem pokleslá oční víčka. I to pak může být jedním z důvodů nepříjemných bolestí hlavy. 

Operace očních víček omladí váš vzhled a uleví namáhaným očím 

Trápí-li vás pokleslá víčka, tukové váčky pod očima či povolená kůže, nemusí vás tento stav trápit jen z estetického  hlediska. I oči se tak více namáhají, protože postupným poklesem víček se zmenšuje jejich zorné pole. Avšak Díky tomuto zákroku se oči více otevřou. Získáte tedy nejen o dost mladší vzhled, ale uleví se i namáhaným svalům víček. Často zmenší i problémy s pálením či slzením očí. 

Nejlepší věk je mezi 40 a 60 lety 

Až na výjimky je o této operaci vhodné uvažovat až po 40. roce života, kdy kůže ztrácí svoji elasticitu a svaly očních víček začínají slábnout. I díky tomuto se postupně začínají u očí tvořit nevzhledné tukové váčky. Podstoupením operace se problému však lze zbavit. A to dlouhodobě až trvale. Ovšem na o tom, zda se bude jednat o opravdu trvalé řešení, rozhoduje hlavně individuální stav pacienta. 

A proč s operací počkat, pokud je člověk mlád? V případě mladších ročníků je kůže totiž ještě velmi pružná a operace nebude mít dostatečně dlouhodobý efekt. 

Operace očních víček pomůže s:

  • Nevzhlednými tukovými váčky kolem očí.
  • Pokleslými víčky.
  • Ochablou kůži kolem očí.
  • Částečně i s pálením, slzením očí či dalšími nepříjemnostmi, které zhoršují kvalitu života a mohou vést k častým bolestem hlavy.

Průběh zákroku

Uvažujete-li o operaci očních víček neboli blefaroplastice, bude vaším prvním krokem konzultace o odborníkem, kde získáte přesné informace o tom, jak bude zákrok ve vašem případě proveden.  

Mohlo by vás to zajímat  Má smysl časté mytí vlasů? Každý den to nedělejte, kvalita vaší kštice přehnanou péčí spíše utrpí!

Samotná operace se většinou provádí buďto v lokální anestezii nebo v analgosedaci. V případě transkonjunktivální operace se pak může přistoupit i k celkové anestezii. Zákrok může mít dvojí podobu.  Lze podstoupit klasickou chirurgickou operaci, kdy dojde k odstranění převislé kůže. Moderní a pro tělo mnohem méně náročný způsob je pak provedení zákroku skrze spojivku. Při něm dojde k odstranění podkožního tuku a přebytečné kůže. Nespornou výhodou této metody je, že se při ní vyhnete šití i zbytečným jizvičkám.

Rekonvalescence doma si vyžádá 7 dní. Ovšem mladiství vzhled a menší námaha očí za to stojí

Ač je zákrok většinou lidí  dobře snášen, je dopředu nutné počítat s tím, že budete muset dodržovat určitá doporučení. Hlavně co se týče skutečnosti, že bude potřeba oči po nějakou dobu šetřit a nevystavovat je přílišné námaze. Takže bude třeba omezit práci na počítači, koukání na televizi nebo čtení při špatném osvětlení. Jste-li vášnivými sportovci budete muset po dobu 3 týdnů své nasazení velmi zvolnit.  

Doba pracovní neschopnosti je většinou počítána na 7 dní. Vaše oči se díky tomu dobře vzpamatují a poskytne se jim čas na zahojení. Konečné výsledky uvidíte po jednom až třech měsících, kdy dojde k celkové regeneraci v oblasti očních víček. Vy se pak však budete moci těšit z mladšího vzhledu i menší námaze očí. 

Kliniku vybírejte podle kvality

I v tomto případě je důležité brát v úvahu hlavně služby, které daná klinika poskytuje. Levné provedení nemusí znamenat, že celkový výsledek bude dobré kvality. V případě tak citlivé partie jako jsou oči stojí za zvážení, zda něco takového riskovat.  

Proto raději vždy volte kvalitní kliniku, která poskytne prémiové ošetření. Levnější varianty se vám nemusí se ve výsledku vyplatit.  

Mohlo by vás to zajímat  Lifting řas versus používání řasenky: Co je pro vás vhodnější?

A jak jste na tom se svojí vizáží vy? Uvažujete o nějaké změně?