Výplň rtů: cena, druhy výplní a rizika

Úzké rty mohou působit nepřejícně a jejich proporce trápí nejen ženy. Mnohdy si je nechávají zvětšit i nároční muži, aby získali ústa doslova svádějící k polibkům. Rovněž s přibývajícím věkem ztrácí pusa objem a na řadu tak přichází výplň rtů. Cena se přitom skládá z platby za výplňový materiál, know-how a servis lékařů. Pro minimalizaci rizik je nezbytné objednat se na renomované pracoviště. Dalším předpokladem úspěchu je použití kvalitních a pokud možno tělu vlastních materiálů, které si detailně představíme. Přesto se mohou i tak dostavit komplikace. Proto v článku najdete též  možnosti korekce.

Výplň rtů a cena za kyselinu hyaluronovou

Injekční aplikace kyseliny hyaluronové jako výplně do rtů se řadí mezi nejpopulárnější beauty procedury. Cena se podle spotřebovaných mililitrů látky pohybuje v průměru kolem 7 tisíc korun. Pomocí kyseliny, kterou tělo většinou velmi dobře snáší, je možné dosáhnout zvětšení úst, korekce jejich případné asymetrie a remodelace tvaru. Výplň rtů kyselinou hyaluronovou se ještě často kombinuje s dalšími zákroky, kterými jsou retuše svislých vrásek nad horním rtem a lifting pokleslých koutků. To se samozřejmě promítá do vyšší ceny.

Pozor na diletanty a nekvalitní roztoky

Lékaři, kteří nemají s aplikací kyseliny hyaluronové jako výplně rtů příliš zkušenosti, se často nestydí požadovat stejnou cenu jako profesionálové v oboru. Bohužel nejsou připraveni bezplatně zajistit korekce, když se jim zákrok nepovede.

Proto si vždy předem ověřte skutečnou praxi experta. Také chtějte vědět, jaké značky výplně do rtů používá. Cena se totiž liší i podle kvality materiálu a výrobců existuje několik desítek. Různá plniva mívají různé stupně takzvaného zasíťování a koncentrace kyseliny hyaluronové, což mimo jiné ovlivňuje trvanlivost výplně. Mezi osvědčená plniva se řadí například italské výrobky Hyamira.

Mohlo by vás to zajímat  Mentor implantáty volí mnoho žen!

Další věc je dovednost personálu estetického pracoviště. Pokud vám kyselinu pod kůži vstříknou nerovnoměrně nebo ji aplikují příliš mělce, mohou se vytvořit nevzhledné hrudky. Občas se sice dají rozmasírovat, zamyslete se ale, jestli si chcete výplň rtů u podobného fušera zopakovat, i kdyby vám korekci nabízel za nulovou cenu. V některých případech pomůže jen injekce s enzymem hyaluronidázou, kterým se nepovedená kyselina hyaluronová odbourává.

Výplň rtů vlastním tukem – výsledek a cena jsou občas v nedohlednu 

Odsátí malého množství tuku například z bříška pouze v lokálním umrtvení, jeho vyčištění a následná aplikace jako výplně do rtů se zdá být ideálním řešením. Vyčištění tuku je přitom klíčové pro jeho schopnost uchytit se na novém místě. Bez toho se velmi rychle vstřebá. Sice téměř nehrozí alergické a odmítavé reakce organismu, ale cena zákroku pak vlastně není konečná podobně jako u kyseliny hyaluronové.

V případě kvalitního zpracování tukové tkáně jí podle zkušeností profesionálů zůstane ve rtech zhruba 70 % už natrvalo. Větší problém představuje spíše možnost, kdy se materiál vstřebá nerovnoměrně. Proto se vždy svěřte do rukou takových doktorů, kteří umí odhadnout, jak se právě váš organismus zachová a případně vám navrhnou alternativu. Ani neinvazivní beauty procedury s tělu vlastními látkami nejsou 100%, ale v porovnání s operacemi a umělými implantáty se stále jedná o velmi bezpečné zákroky.

Trápí-li vás nesouměrná ústa, nebo jsou drobná, jak nerozvité poupátko a vy zkrátka toužíte po větší puse, pak v tuto chvíli držíte všechny důležité trumfy v ruce. Přirozené výplně rtů zatím existují jen dvě – je to kyselina hyaluronová a tuk. Cena za jejich použití je zhruba stejná, přesto vše nejprve konzultujte s odborníky. Možná vám nabídnou ještě kombinaci s dalším zkrášlovacím zásahem, aby byl výsledek perfektní.

Mohlo by vás to zajímat  Hledáte-li vhodné plavky za příznivou cenu, zkuste levné dámské tankiny. Využijete je v těhotenství i při větším bříšku